2015-04-05

WIWA HD95 - problemy z pamięcią FLASH

   Dekodery WIWA (na pewno HD95 i starsze) cierpią często na problem z pamięcią FLASH objawiający się problemami z uruchomieniem (czarny ekran i/lub resetowanie się po wyświetleniu logo startowego). Czasami problem można usunąć (przynajmniej na jakiś czas - w moim przypadku wrócił po kilku miesiącach) poprzez ponowne wgranie firmware.
  W przypadku tego egzemplarza ponowna próba ratowania przez wgrywanie oprogramowania kończyła się niepowodzeniem (błąd upgrade przy ok. 44%).   Serial FLASH: W25Q32:


  Jakkolwiek podejrzanie porada z wątku http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=12906996#12906996 by nie wyglądała - pomogła w przypadku tego dekodera - po podgrzaniu pamięci FLASH W25Q32 dekoder uruchomił się a ponowne wgranie firmware powiodło się. Skuteczność metody w dłuższym okresie czasu nie jest mi na razie znana.

  3 comments:

  1. Czy byłaby szansa, zeby dostac fotke ukladu sciezek?
   Dostalem taki dekoder ale powypadkowy. Chcileym go uruchomic,ale ze ferryt z kondensatorem postanowili popelnic samobojstwo (parka pod C212 z ostatniego zdjecia -> http://imgur.com/8nZx9uc) to moge sie tylko domyslac jaki byl schemat. Najlepiej z wylutowanym EC104 i plytke z drugiej strony.

   ReplyDelete
   Replies
   1. Niestety nie - w każdym razie nie przed lipcem, pracuje u rodziny.

    Delete
  2. Szkoda, ale rozumiem. Jakbym do tego czasu sie gdzies niedogrzebal, to jeszcze sie odezwe :-)
   Dzieki za odpowiedz.

   ReplyDelete